Co jsou Jeskyně a draci?

Jeskyně a draci jsou projektem ostravského nakladatelství Mytago, jedná se o fantasy hru na hrdiny postavenou na systému nejhranějšího stolního rpg na světě – Dungeons & Dragons. Hru s udatnými bojovníky, chytrými mágy, mazanými tuláky a dalšími ikonickými postavami zasazenými do světa draků, čar a kouzel.

Srdce Jeskyní a draků tvoří SRD 5. edice D&D, což jsou vynikající pravidla prověřená několika sty tisíci hráči po celém světě. Nejde však o pouhý překlad pravidel – česká hra přinese pravidla ve srozumitelné a kompaktní podobě, přesto plně kompatibilní s původní hrou. Díky tomu získají hráči přístup k nepřebernému množství oficiálních i fanouškovských rozšíření, které k páté edici D&D vznikly.

Paralelně s pravidly pracujeme na rozšířeních, které chceme pravidelně vydávat jak v elektronické tak v tištěné formě – nová dobrodružství, rasy, schopnosti, nestvůry, magické předměty, povolání atd. Chceme, aby hráči Jeskyní a draků byli dostatečně zásobeni užitečnými materiály, které jim zpříjemní jak přípravu hry, tak hru samotnou.

Pravidla vyjdou ve formě dvou tištěných příruček, jedna bude určená hráčům, druhá pánovi jeskyně. Obě knihy budou plnobarevné, doslova nadité nádhernými ilustracemi od Petera Scholtze a jeho grafického týmu.

Hru bychom rádi dokončili v letech 2018/2019 a vše nasvědčuje tomu, že termín je reálný. Další podrobnosti budeme zveřejňovat na Facebooku