FAQ

1) Čím se liší Jeskyně a draci od Dungeons & Dragons?

Pokud by se u nás vyvíjelo Dračí doupě stejným způsobem a tempem, jako DnD v zahraničí, byla by dnes pravděpodobně na trhu hlavním tahounem hra velice podobná DnD 5e. A protože tady takováto hra není, chceme ji vydat.

Jeskyně a Draci proto nemají ambice lišit se od DnD. Po pravdě řečeno, kdyby zde byla reálná možnost pouhého překladu DnD 5e, šli bychom touto cestou. Největší devizou DnD je obrovské množství hráčů a od toho se odvíjejích silná komunita a množství fanouškovských i profesionálních rozšíření. Hlavní odlišnosti Jeskyní oproti D&D:

  1. Pravidla nebudou tak obsáhlá jako předloha. Snažíme se mírně omezit obšírnost a upovídanost anglických pravidel v české variantě, tak aby kniha působila co nejpřístupněji.
  2. Obohatíme text o původní český fluff. Zapojujeme české spisovatele, kteří nám poskytují autorské texty a ukázky do příruček.
  3. Naše původní tvorba – bude se týkat zejména nových archetypů, artefaktů a nestvůr

2) Kdy a jak hra vyjde?

Na hře pracujeme v malém týmu, pro všechny zúčastněné je to zejména volnočasová aktivita. Střízlivý odhad papírového vydání je jaro 2019, ale je to termín skutečně orientační - chceme, aby v hra vyšla v prvé řadě ve 100% kvalitě, prioritou je pro nás kvalita výsledku, nikoli čas vydání. Chcete mít hru na stole dříve? Zapojte se do vývoje!

Pravidla vyjdou ve formě dvou tištěných příruček, jedna bude určená hráčům, druhá pánovi jeskyně. Obě knihy budou plnobarevné, doslova nadité nádhernými ilustracemi od Petera Scholtze a jeho grafického týmu.

Jeskyně a draky bude vydávat nakladatelství Mytago.