Co jsou Jeskyně a draci?

Jeskyně a draci ("JaD") jsou hra na hrdiny, tedy hra spojující hraní rolí, vyprávění a házení kostkami. Podobají se čtení knížky nebo sledování filmu, u kterého ale hráči sami rozhodují, co postavy řeknou, co udělají a jak se rozhodnou - jak ostatně ukazuje náš komiks s ukázkou hry i pravidel.

V Jeskyních a dracích hráči společně vytváří příběh podobný Hře o trůny, Conanovi, Pánu prstenů, Dračímu princi, Herkulovi či Xeně nebo jakémukolikv jinému fantasy, které mají rádi. JaD poskytují zábavu, vedou ke společné tvorbě a dávají záminku k pravidelnému setkávání.

Základ Jeskyní a draků tvoří právě jedna kniha pravidel, rad a návodů. Většinu této knihy netvoří samotná pravidla, ale výčet různých předpřipravených možností (Hráčských postav, jejich protivníků, lektvarů, kouzel a kouzelných předmětů atd.), případně rady, postupy a návody, jak učinit hrají ještě zábavnější. Pravidla samotná jsou psána s velkým ohledem na začátečníky a umožňují začít hru jen s minimem času a úsilí. Kromě knihy jsou k hraní potřeba už jen čas, papír a tužka, sada kostek (kterou ale snadno nahradí aplikace v telefonu), pár kamarádů a vlastní fantazie.

Jeskyně a draci přímo navazují na dlouhou tradici DnD 5e, světově nejhranější a nejoblíbenější hry na hrdiny, a na tradici Dračího doupěte, klasické, ale již nevydávané české obdoby DnD. Jako takové budou od prvního okamžiku podporovány širokou komunitou hráčů a doplňkových a fanouškovských produktů.

Kde se dozvědět víc?

Další podrobnější informace najdeš na vedlejší stránce s odpověďmi na často kladené dotazy.

O JaD se můžeš dozvědět víc na místech odkázaných na pravé straně webu - zejména na Facebookové stránce JaD nebo na Discordu Mytaga jako jejich vydavatele.

Autory JaD lze přímo potkat v jejich online domově na Kostce (www.d20.cz).

Níže uvádíme všechny nám známé recenze, analýzy a jiné články a rozhovory o JaD dostupné online:

Články a rozhovory o JaD

Rozhovory v PJ Craftu

kompletní playlist

Recenze a reakce